Tervisepooltund episood 18: Vähiravist kogenud onkokirurgi Tiit Suurojaga

JAGA:


Saates on külas Regionaalhaigla üldkirurg-vanemarst dr Tiit Suuroja, kellega vestleme kaasaegse vähiravi teemal.
“Jättes kõrvale asjad, mida inimene muuta ei saa – pärilik faktor, geneetiline struktuur- siis olen nõus, et elutervemad indiviidid, kes magavad piisavalt, tegelevad spordiga, söövad hästi ja ei suitseta, on väiksema riskiga. Kusjuures võib väita, et veerand kuni kolmandik maailma vähijuhtumitest oleks olemata, kui poleks suitsetamist.
Tihti küsivad ka patsiendid nõu, mida saaks teha, et vältida vähki? Ühte faktorit ei saagi välja tuua, sest kõik sõltub elustiilist. Seda aga ei ole alati kerge muuta,” nendib Suuroja.

Spotify keskkonnas saad värsket episoodi kuulata siin: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Veel

Tervisepooltund
Tervisepooltundhttps://www.regionaalhaigla.ee
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on Eesti tipphaigla, mille missiooniks on investeerida inimeste tervisesse. Põhiväärtusteks on pühendumine ja professionaalsus, hoolivus ja vastutustundlikkus, avatus ja koostöövalmidus. Regionaalhaiglas töötab patsientide heaks enam kui 4000 inimest – arstid, õed, hooldajad, spetsialistid. Arste on üle 500, haiglas praktiseerib pidevalt ka enam kui sada arsti-residenti. Tegemist on seitsmest kliinikust ning 32 erialakeskusest koosneva kõrgema etapi haiglaga. Regionaalhaigla pakub sarnaselt Euroopa ülikoolihaiglatega raviteenust kõigil arstlikel erialadel, v.a silmakirurgia ja sünnitusabi.

Hiljutised