FB-live (10.06.24): Kas eurovalimised tõestavad, et valimispettust polegi olnud?

JAGA:

10. juuni Facebooki otsesaates vaatasime eurovalimiste tulemusi Eestis ja pisut ka mujal. Kui kohalikel valimistel on seoses Reformierakonna võiduga aastaid räägitud e-valimiste pettusest, siis kas reformikate kesine tulemus tõestab, et mingit valimispettust polegi?

 

Kõnekaimad näited sellest, et valimised ei muuda midagi ja idiokraatia teeb oma võidukäiku:

  • europarlamendi kohalikud valimised võitis Isamaa, mille reklaamkampaania oli üles ehitatud kohalikule teemale, mis ei mängi EP tasandil rolli (“Ei maksutõusudele!”);
  • peamised häältemagnetid olid koroonaterroristid, ehk poliitikud, kelle juhtimisel rakendati aastatel 2020-2022 koroonameetmeid ja -piiranguid (või kes nende osas vaikisid);
  • kuigi ka teistes EU riikides tegid võidukäiku opositsiooniparteid, siis erinevalt paljudest teistest riigipeadest, ei ole erakonna kaotus Kaja Kallase arvates põhjuseks peaministri ametist loobumiseks.

Huvitav oli ka see, et kuigi parempoolsed poliitikud võidutsesid kogu Euroopas (ja Isamaa ka Eestis), sai EKRE parlamemti vaid ühe mandaadi. Kas siin mängisid rolli kuulujutud partei rahaasjade ümber või “kavandatav võimupööre“, mis Martin Helme sõnul muudaks EKRE peavooluparteiks (kas ta siis ei ole seda juba praegu?)?

Vaata videot:

www.telegram.ee/eesti/fb-live-10-06-24-kas-eurovalimised-toestavad-et-valimispettust-pole-olnud

 

Veel

Telegrami Podcast
Telegrami Podcasthttps://www.telegram.ee/podcast
Konspirituaalses meelelahutussaates jutustavad Telegrami asutajad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas päevakajalistel teemadel, seda muidugi tsensuurivabalt.

Populaarsed

Hiljutised