181. saade: Loobumised lörtsivad Tipneri nime. Karikas vajab reformi

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 181. saates arutasid Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Heiti Heli, mida tähendas Levadia ja Kalju omavaheline karikamäng mõlemale osapoolele, miks vajavad Eesti karikavõistlused reformi, kas kolm kõva koondislast said ikkagi väärikalt ära saadetud ja mis peab muutuma, et Flora naiskond Euroopas vastastele paremini vastu saaks.

Nõmme Kalju lõpetas Levadia vastu pika võiduta seeria, saades neist 2:0 jagu ja pääsedes karikavõistlustel järgmisesse ringi. Lõivu maksti selle eest aga Premium liigas, kus saadi Tartu Tammekalt hädavaevu viik kätte. Kätte maksis eeskätt lühike pink (alates 2:00).

Samasugused mured on ootamatult tabanud Levadiat, kes suutis aga Kuressaare vastu raske seisu ikkagi võiduks pöörata, vältides topeltpettumust (alates 11:10). Miks on varumeeste nappus siiski ka nende jaoks probleem, kui hooaja lõpu suunas vaadata?

Kui Kalju esindus pääses järgmisesse ringi, siis duubelmeeskond andis oma vastasele FC Elvale loobumisvõidu. Mis on selle tagamaad ja miks tuleb niisugust otsust igal juhul taunida (alates 18:25)? Mispärast on karikavõistlustel loobumiste arv nii kõrge ja kes peaks peeglisse vaatama? Kas Rahvaliiga võistkondade koht on üldse selles sarjas ja mida tuleks Evald Tipneri nime au sees hoidmiseks ette võtta, et seniseid probleeme leevendada (alates 27:00)?

Eesti koondise raudvara hulka kuuluvad kolm legendi ehk Enar Jääger, Dmitri Kruglov ja Aleksandr Dmitrijev said vanade sõprade seltsis kätte kauaoodatud hüvastijätumängu. Mis maigu see üritus jättis ja kas selle uudne formaat oli tõesti ebaõnnestunud või on tegemist mõttetu irisemisega (alates 33:13)?

Saate lõpetuseks mõtisklesime selle üle, miks Flora naiskonnal tuli Euroopas jälle vastu võtta kaks kaotust. Mis aitaks taset tõsta ja miks võiks Balti liiga olla päästerõngaks (alates 47:15)?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised