168. saade: Rahva lemmikuks kerkinud Paide tõestas karikavõiduga, et nende koht on tipus

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood võtab luubi alla eeskätt Tipneri karikasarja finaali, kus Paide alistas lisaajal Nõmme Kalju. Juttu tuleb ka mängust, kus kohtunikud Kaljule liiga tegid, ning Tallinna Kalevi väga heast nädalast. Samuti võtame kokku Inglismaa ja Itaalia kõrgliiga lõppvaatused. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Kris Ilves.

Naiste karikafinaalis pidi Kalev küll Florale alla vanduma, ent võttis seejärel U19 Eliitliiga finaalis magusa revanši (alates 5:00). Õhtu lõpetuseks tõstis Tipneri karika esmakordselt pea kohale Paide Linnameeskond, saades alles lisaajal jagu Nõmme Kaljust (alates 9:30).

Mille taha Kalju edu jäi ja mille poolest Paide neist üle oli? Miks on hea, et finaali saatust ei otsustanud lisaajal Paide kasuks määratud penalti (alates 15:00)? Milline on karikavõidu tähendus Paide ja laiemalt Eesti klubijalgpalli jaoks (alates 22:00)? Mida tähendab teist aastat järjest eurokohast ilma jäämine Kaljule (alates 29:00)?

Nädala alguses sai Kalju valusa hoobi ka liigamängus Levadiaga, kus jäeti nende kahjuks määramata paljude meelest ilmselge penalti (alates 35:00). Miks on Levadia treeneritetiimi käitumist arvestades loogiline, et selliseid olukordi kipub tänavu alatasa ette tulema, ja mida sellest kõigest arvata? Kalev üllatas Premium liigas 3:1 võiduga Tammekat ning sai hea uudise ka Pärnu Vapruse ja Legioni kohtumisest (alates 40:00).

Itaalia meistriks krooniti Milan, ent pärast karikatõstmist rääkisid kõik hoopis Zlatan Ibrahimovicist (alates 44:00). Miks on tema sigaritähistus nii märgiline ja kui suur oli tema roll tiitlivõidus?

Inglismaal pakkusid Manchester City ja Liverpool eriti haarava tiitliheitluse, kust võitjana väljus City (alates 48:00). Miks võib napilt meistritiitlita jäämine Liverpooli veel pikalt painata?

Saate lõpus vaatame ette ka laupäevasele Meistrite liiga finaalile ning teeme kiire ennustuse – kes võidab, kas Real Madrid või Liverpool (alates 55:00).

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised