Kalev/Cramo osas lubavad arengud. Kui suure raha eest palkas korvpalliliit soomlasest peatreeneri?

JAGA:


Podcasti “Pihtas Põhjas” seekordseks külaliseks on (üle Skype`i) Cramo Estonia juhatuse esimees Remo Holsmer. Mõne jaoks võib-olla üllatav valik, aga põhjalikumalt süüvides kahtlusteta persoon, keda saatesse kutsuda.

Holsmer on alates 2012. aastast korvpalliliidu juhatuse liige, olnud varasemalt peaministri nõunik, Kalev/Cramo korvpalliklubi mänedžer, riigikogu liige ja rahanduskomisjoni esimees. Oskab korvpallielus kaasa rääkida eri nurkade alt ja laiema vaatega. Ise noorena kossu mänginud.
Räägime paljudest asjadest, mis seotud korvpalliliidu ja Kalev/Cramoga.
Näiteks – kui suurt kahju on praegune eriolukord korvpallile juba teinud? Palju on ära kukkunud toetajaid? Mida korvpalliliit olukorra leevendamiseks teha saab ja teeb? Millised on arengud Kalev/Cramos? Kui palju on kuu ajaga saadud targemaks võistkonna edasistes plaanides? Kui keeruline on seis võrrelduna eelmise kriisiga 2009-2010, kui Holsmer oli Kalevi mänedžer. Osad välismängijad teenisid toona kümneid tuhandeid eurosid kuus, mis lõi kriisi saabudes hinge kinni.

Ja veel! Mida võiks kaasa tuua Cramo Estonia üsna värske ühinemine Hollandi perefirmaga Boels Rental, mis on mitmeid aastaid suurte summadega spondeerinud naiste maanteejalgratta tipptiimi Boels-Dolmans. Juba varasemalt oli teada, et tänavune aasta jääb selles liinis viimaseks. Kas hollandlaste miljonid oleks nüüd võimalik suunata Eesti korvpalli? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised