Eesti korvpallidünastia: kahe pere peale enam kui viisiku jagu meistriliiga mängijaid ja koondislasi

JAGA:


Sel korral on korvpallitarkade klubis külas kaks venda – Raoul ja Erkki Suurgorg. Üle Skype`i. Mõlemad on tulnud mängijana korduvalt Eesti meistriks, tänasel päeval elavad nad korvpalliväljakute kõrval kaasa poegade edusammudele.

Vanemal vennal Raoulil on kolm poega ja Erkkil neli poega. Naturaalselt ainult poisid! Nii mõnigi neist on kuulunud erinevates vanuseklassides Eesti noortekoondistesse ning kogunud karastust meistriliiga klubide juures. Töö käib, nagu ütlevad klassikud.

Räägime Raouli ja Erkkiga ka Eesti korvpallist üldisemalt. Meenutame 1993. aasta universiaadi ja mängu USA-ga, arutleme spordi ja õppimise ühildamise võimalikkusest ning saatejuht meenutab turniiri, kus ta külaliste tuules end medalile “purjetas”. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised