Naistejutu 356 Eluohtlik! Napsuklaasist läheb otsetee vähiga hauda

JAGA:


Aastaid oleme uskunud, et väike naps on kultuuri osa, mis see nii väga teeb, kõik ju teevad… Aga kas sinu vähidiagnoos muutub kergemaks kui sõber saab samasuguse? Ei. Viimased uuringud kinnitavad – vähirisk tõuseb juba väikesest alkoholi tarvitamisest. Jutt ei käi kusagil kraavis külitavatest külajoodikutest, vaid tublidest, kaunitest, edukatest naistest, kes igal õhtil võtavad klaasikese veini, et lõõgastuda. Mis meie kehas toimub alkoholi mõjul, millist kahju see teeb, miks see ohtlik on ja mis aitab?
Teema on äärmiselt oluline, teadlikkus aitab meid kõige suurema sammu edasi. Jah, alkohol muudab meie DNA-d ja muudab aju ning iseloomu, aga seda saab ka tagasi pöörat, sest aju on plastiline. Alkohol muudab keha seestpoolt raku tasandil vanemaks, kui välised märgid juba paistma hakkavad, on organism sisemiselt juba väga kahjustatud. Aga välinegi pole mingi leege jutt – kes sooviks endale turses nägu, laienenud lillat nina ja kustunud silmi? Kõik selle sa saad päris kindlasti tänu õige tühisena tunduvale klaasikesele.
Saates on Kristinkal külas kaks tarka naist Tervise Arengu Instituudist, uimastite ja sõltuvuste osakonna juhataja Anneli Sammel ning teadur ja treener Keiu Paapsi. Tule meiega – teadmine annan sulle kinldasti eeliseid! Ja kui saade sind kõnetas – jaga seda ka sõprade ja sõbrannadega. Üheskoos loome me tervemat maailma meile kõigile!

Loe pikemalt Tervise Arengu Instituudi [kodulehelt](https://www.tai.ee/et/tervis-ja-heaolu/alkoholi-liigtarvitamise-ennetamine)
Sind aitab [Programm Selge](https://selge.alkoinfo.ee/?q=homepageguest)

Pikemalt saad lugeda [DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/)
Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud)
Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes)
[Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast)

Veel

Naistejutud
Naistejutud
Stuudios on naised! Räägime kõigest, mis parajasti hingel - kõik, mis meelel, see ka keelel! Saated on eetris siin ja portaalis Sõbranna.ee igal laupäeval.

Populaarsed

Hiljutised