Mõttekoht, Osa 71: Miks ja kuidas oma elule tähendust anda?

JAGA:


„Ma tahaksin elada elu nii, et minust jääks märk maha,“ räägib arengutreener Einike Mölder ehk Haanjalanna tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht taipamisest, mis juhatas ta oma tegevustele tähenduste otsimise juurde.
Kui teada, mis on elus oluline, on lihtsam igapäevast teed käia ning oma eesmärkide poole liikuda. Kui tunnetada seost enda ja tehtava vahel, on elul tähendus ning see aitab tunda, et oled päriselt elus.
Tähenduste loomine kõlab üsna abstraktselt. Ometi on tähendused elus need, mis aitavad iseend tundma õppida, tunda end elusana ning teha just neid asju, mida sa päriselt teha tahad ning elada iseenda elu. Näiteks, kasvõi taipamine, et tass teed, mis teeb hingele pai ja ütleb kehale aitäh, on pisike samm oma elu tähenduste loomisel.
Kuidas aga oluline elus üles leida ning talle tähendust omistada? Miks seda üldse peaks tegema? Sellest värskes saates räägimegi.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised