Mõttekoht, Osa 70: Ühe leukeemia lugu: "Positiivsele keskendumine aitab tervenemisele kaasa"

JAGA:


„Ma olen nagunii koguaeg väsinud, mis see rohkem väsimust siis ära ei ole,“ mõtles Kairi Jets. Ometi oleks pidanud ta sellele väsimusele kohe tähelepanu pöörama – nagu räägib ta värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht, on see üks leukeemia ehk verevähi sümptomitest. Viimaks käis talle üle jõu ka teisele korrusele minek.

Samas möönab kirjandusteadlane ning Eesti leukeemia ja lümfoomihaigete liidu vabatahtlik Kairi Jets, et väsimus on väga üldine sümptom. Ometi tasub end väsinuna tundes arstiga aru pidada. Eriti aga siis, kui lisanduvad ka mingid muud märgid. Kairi higistas lisaks nii, et ärkas igal hommikul justkui vannis.

„Äge müeloidne leukeemia,“ kõlas diagnoos, mille arst Kairile viimaks teatas. Mis haigusega on tegu, milline on leukeemia ravi ning mida see inimesele kaasa toob, Kairi värskes podcastis kõnelebki.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised