Mõttekoht, Osa 67: Miks on vaja teiste inimestega suheldes kehtestada piire?

JAGA:


„Kas sinu elus on mõni suhe läinud nii kaugele, et sa ei taha enam mõne inimesega suhelda, sest tekkinud on emotsionaalne barjäär?“ soovitab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht mõelda coach ja nõustaja Teily Allas. Seda barjääri oleks aidanud ära hoida õigel ajal emotsionaalsete piiride seadmine.
Mõistlikult seatud piirid ja reeglid aitavad lapsel maailmast paremini aru saada ja seeläbi end turvalisemana tunda. Piiride seadmine annab rahulolu ja tasakaalu. Ja tegelikult pole see teisiti ka täiskasvanutega. Seepärast võtamegi nende piiride kehtestamise, nende olemasolu ning ka puudumise mõju inimestele vaatluse alla. Sest kõikvõimalikud suhtlusbarjäärid tekivad juhtudel, kui pole osatud end õigel ajal kehtestada ja oma arvamust välja öelda.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised