Mõttekoht, Osa 108: „Kui te ei suuda partneriga enam tantsimas käia, ei tööta ka teievaheline suhe“

JAGA:


„Esimene tõsine märk oli see, et Raul ei arvestanud enam minu arvamusega,“ meenutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht rõivadisainer Ilona Abdullaeva hetke, mil mõistis, et tema pikaajaline paarisuhe enam ei toimi. Kuidas seda päästeti ja praegu hoitakse, arutleb ta koos suhtekorraldajast abikaasa Raul Kaleviga.

Päästmisest saavad Ilona ja Raul rääkida läbi isikliku kogemuse – nad on omavahelise tugeva suhte üles ehitanud pärast selle lagunemist ning pannud selle kirja ka raamatuks „Ilona tagasivõitmise lugu“. Isiklikule kogemusele tuginedes nõustavad ka teisi paare, kes soovivad oma suhte nimel tööd teha.

Kuid ikkagi – mis siis on need olulised märgid, mis peaksid häirekellad helisema panema, et paarisuhe ei tööta enam nii nagu enne? Raul on asja uurinud süvitsi ning oskab välja tuua kaks olulist asja.

Üks on see, et kui partnerid ei suuda enam tantsimas käia, ei tööta ka nendevaheline suhe. „Paarisuhe ja koos tantsimine modelleerivad üksteist. Kui sa suudad partneri kord-kaks tantsuplatsile viia, temaga seal nii mängida, et te mõlemad naudite seda, võite olla kindel, et samad asjad liiguvad ka koju ning te võite oma suhtega rahul olla,“ kõneleb ta. Rauli sõnul ei kehti see reegel sajaprotsendiliselt, kuid üsna sageli siiski.

Teine asi on vaadata, kui palju veedetakse koos aega. „Armunutena ei taha inimesed üksteisest kuidagi lahku minna. Kui aga aastate pärast räägitakse omavahel keskmiselt pool tundi või tund nädalas või päevas viis minutit, võib olla kindel, et paarisuhe ei tööta,“ räägib Raul.

Kui palju siis aga peaks omavahel kõnelema? Kuula värsket Naistelehe podcasti ja saad selle teada. Samuti kasulikku mõtteainet, miks üldse paarisuhted lagunema kipuvad, kuidas oma paarisuhet parandada või hoida ning mida teha, et kooselu õitseks.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised