Mõttekoht, Osa 107: Toitumisnõustaja: „Suhkrusõltuvus on sama hull kui sõltuvus heroiinist"

JAGA:


„Nagu on olemas alkoholi, seksi, suitsetamise või mõne narkootilise aine sõltuvus, on olemas ka suhkrusõltuvus,“ nendib tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht toitumisnõustaja Vivika Virve ning avab selle tervistkahjustava seisundi tagamaid.

Sõltuvuseks muutub magusa söömine, nagu ka iga teise sõltuvust tekitava aine tarvitamine siis, kui see pakub lohutust ja tekitab head tunnet, leevendab stressi ja pingeid. „Põhimõtteliselt ei suuda oma isu mõistusega ohjeldada ja annad murdudes oma isule järele,“ nendib Vivika. Tema sõnul võib mõnel inimesel olla aga hoopis nii, et tühja kõhtu tundes ei mõtle ta mitte korraliku tasakaalustatud toidukorra peale, vaid mõne magusa lemmiku peale. Ja enne ei saa rahu, kui see on söödud.

Hea uudis on see, et suvi on parim aeg sõltuvustest vabanemiseks. „Päikene ja selle soojus annavad meile rohkem elujõudu, energiat ja positiivsust ning kõikidest sõltuvustest on lihtsam vabaneda, kui meil on selleks soosiv ja positiivne keskkond,“ kinnitab toitumisnõustaja ning räägib värskes podcastis, mida liigne magusalembus kehaga teeb, kuidas alustada teekonda suhkrusõltuvusest vabanemisel ning milline võiks üldse näha oma tervisest hooliva inimese toidulaud suvel.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised