Loomade Hääl #60: paneelvestlus "Kalad Eesti seadustes"

JAGA:


Eetris on Loomade Hääle uus osa!

🐟 Arvestades kuuendat väljasuremislainet tuleb muuta suhtumist loodusesse ja rakendada ökosüsteemipõhist vaadet, kus kõikidel liikidel on oma roll ning üks ei ole teisest olulisem. Loodus on peremehetu, mistõttu ei tohiks rääkida kaladest kui kalavarudest justkui oleksid kalad de facto inimeste omand.

Loomus korraldas 25.05 paneeldiskussiooni, kus osalesid Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus, Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Geit Karurahu, Eestimaa Looduse Fondi säästliku kalanduse ekspert ja juhatuse liige Joonas Plaan ja Riigikogu loomakaitse toetusrühma esimees Anastassia Kovalenko-Kõlvart. Arutelu juhtis Loomuse kommunikatsioonijuht Faristamo Eller.

👀 Pikemalt loe ja vaata analüüsi siit: loomus.ee/kas-kalad-on-de-facto-inimeste-omand-kui-loodus-tervikuna-on-peremehetu/

🙏 Analüüsi koostamist toetas Eurogroup for Animals, huvitegevust Aktiivsete Kodanike Fond

Veel

Loomade Hääl
Loomade Häälhttps://loomus.ee/
Loomuse podcasti Loomade Hääl eesmärk on tuua kuulajateni loomaõiguslusse ja -kaitsesse süvenev saatesari, tutvustada loomaõigusluses toimuvat, harida ning informeerida, luua kogukonnatunne ja tuua sisse uusi, maailmapilti muutvaid vaatenurki.

Hiljutised