#015 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Tarmo Karotam (2021-08-26)

JAGA:

Augustikuu viimases KV.EE kinnisvara-podcast’is räägivad investeerimisfondi Baltic Horizon juhatuse esimees Tarmo Karotam ja kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark äripindade sektoris toimuvast. Tarmo Karotam juhib kinnisvarafondi Baltic Horizon, mis tegutseb Eestis-Lätis-Leedus ja omab investeeringuid üle 330 miljoni euro väärtuses.

Mullune koroona ja eriolukord tõid kaasa segadust ja teadmatust. Aasta-pooleteise jooksul on majanduse ja kinnisvaraturu pilt selginenud ja täna on äripindade sektorist rääkides põhjust pigem positiivseteks toonideks. Mõned büroode või kaubanduskeskuste üürnikud tõmbavad tegemisi kokku, teised jälle laienevad. Toimub tavapärane majanduskeskkonnaga kohanemine.

Positiivsete toonide erand on hotellindus, kus turistide puudus veel 2021. a sügisesse jõudes endiselt tunda annab. Nii on hotellimajanduses jätkuvalt nukramad ajad.

Ettepoole vaatavalt näeb Tarmo Karotam äripindade turgu positiivsetes toonides. Oluline trend on üürilepingute paindlikkuse suurenemine. Muuhulgas tähendab see paindlikkust lepingute muutmises ja lõpetamises. Investeeringuid finantseerivad pangad eelistaksid küll pikemaajaliselt fikseeritud üürilepinguid, kuid eks nemadki pea ajaga ja turu muutustega kaasas käima, leiab Tarmo Karotam.

Mõeldes viimasele aastale-pooleteisele näeb Tarmo Karotam positiivset investeerimisportfelli hajutatutes. See on aidanud keerulistel aegadel riske oluliselt vähendada. Tugeva lepingu kõrval on oluline, et partner oleks usaldusväärne ettevõte, kes suudab toime tulla oma valdkonna tõusude ja mõõnadega. Samuti näeb Tarmo Karotam, et oluline on klientide ja partneritega suhtlemine, mis on eduka ärisuhte alus.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Äripindade investeeringute maailmas toimuvast vestlevad kinnisvarafondi Baltic Horizon fondijuht Tarmo Karotam ja kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised