#014 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Igor Habal (2021-08-12)

JAGA:

Augustikuises KV.EE kinnisvara-podcast’is vahetavad Uus Maa kinnisvaraanalüütik Igor Habal ja kinnisvarakoolitaja ning -konsultant Tõnu Toompark mõtteid elamispindade turu hetkeseisu üle. Vestlus tõukus Igor Habali 07.2021 avaldatud artiklist „Jah, meil on kinnisvarabuum“. Arutluse all on hinnangud turuolukorrale ja edasistele suundumustele.

Buumiks võiksime pidada olukorda, kus majandussektori arengud on oluliselt kiiremad majanduse üldistest arengutest. Kinnisvaraturgu hinnates võib lähtuda eelkõige kinnisvaratehingute, hindade või tehingukäibe näitajatest.

Elamispindade sektor aktiveerus oluliselt 2020. a lõpus – 2021. a alguses. Siis leidis aset kiire tehingute arvu kasv, mis viis müügipakkumised defitsiiti. See omakorda tõi kaasa hinnatõusu kiirenemise.

Igor Habal ja Tõnu Toompark jäid mõnevõrra erinevatele seisukohtadele, kas suveni jätkunud sarnast turuolukorda nimetada buumiks või lihtsalt kuumaks. Aga eks siin olegi asi subjektiivsete hinnangute andmises.

Lähituleviku arengute osas olid vestluspartnerid aga ühel meelel. Turg jätkub aktiivselt ja hinnalanguse ohtu vähemalt lähitulevikus oodata ei ole. Pigem jätkavad elamispindade ostu-müügihinnad kerkimist. Küll saab pakkumiste puudujääk leevendust.

Prognoosidest tulenevalt võib koduostjatele jätkuvalt anda soovituse ostmiseks ehk ostu edasi lükata ei ole mõistlik. Küll tasub iga ostuotsus tõsiselt läbi mõelda. Igor Habal näeb, et tänases turuolukorras võiks võimalus olla flippijatel. Aga miks mitte ka üüriinvestoritel, seda eriti väiksemates maakonnakeskustes ja linnades.

Maakleritele annab Igor Habal soovituse julgustada koduostjaid – turuolukord ei räägi kodu ostmise vastu. Tõnu Toompark annab kinnisvaramaakleritele nõu pöörata tähelepanu kvaliteetse maakleriteenuse pakkumisele. See tähendab, et maaklerid ei tohiks suure tehingute arvuga turul anda järele kiusatusele maakleriteenuse kvaliteedi osas järeleandmisi teha.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i, kus üürivaldkonna teemadel vestlevad Uus Maa kinnisvaraanalüütik Igor Habal ja kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised