#121 | Kellele antakse kodu- ja ärilaenu ning kellele mitte? Vastavad Catlin ja Marko LHV Pangast

JAGA:


“Kinnisvarajutud” podcasti 121. osas räägime 1,5 tundi rahast. Kutsusime külla LHV Panga eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli ja kunagi 32. osas meil juba külas käinud ettevõtete finantseerimise juhi Marko Kiisa, et uurida, kui varmalt pangad praegu nii koduostjatele kui ettevõtetele kinnisvara soetamiseks laenu annavad ning kui suureks ennustab nende pank euribori tõusu.

Saate esimese poole keskendusime suuresti just kodulaenude teemale. Kuna meie podcast on suunatud peamiselt investoritele, siis pole me kodulaenude teemal nii süvitsi varasemalt rääkinud. Aga kuna viimasel ajal on ka meie külaliste suust üha rohkem kuulda olnud, et kodulaenu kasutatakse ka investeerimiskorterite ostmiseks, siis otsustasime ka kodulaenu teema rambivalgusesse tuua.

Ära sai konsumeeritud ka päris mitu massiivset elevanti toas ehk küsisime näiteks, kuidas on võimalik, et pangad kodulaenu investeerimiskorteritele ei anna, aga on kuulda, et kuidagi seda ikkagi saadakse. Veel tahtsime teada, miks pangad kodulaenude andmisel ettevõtjaid kotivad, kas kolme lapsega võid igasugusest laenust juba eos suu puhtaks pühkida ning kas varsti kontodele voolama hakkavad peretoetused arvestatakse samuti tulude hulka.

Saate teises pooles pöörasime oma pilgud ärilaenude suunas ning uurisime Markolt, kui suur LHV Pangal hetkel laenude välja andmise isu on. Rääkisime ka intressidest ning graafiku pikkusest, suhtlusest panga ja ettevõtte vahel, sulleritest, kes üritavad musta valgeks rääkida, objektidest, millele saab ja millele ei saa laenu, üldisest ärikultuurist ja majanduse hetkeseisust ning küsisime ka otse, kas Siimu sõber saaks laenu või ei.

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: www.patreon.com/kinnisvarajutud

Veel

Kinnisvarajutud
Kinnisvarajutud
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti rääkida. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks. Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik. Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Populaarsed

Hiljutised