Valev Tõnisson: juhi kõige suurem ülesanne on selguse loomine

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Valev Tõnisson. Valev omab pikaajalist finantsdirektori ja juhatuse liikme kogemust telekommunikatsiooniettevõttest Telia, täna on ta turvaettevõtte G4S Eesti finants- ja tugiteenuste direktor. Valeviga arutame, mis on juhtimises edutegurid ja kuidas olla juhina edukas.

“Mulle endale tundub, et juhi kõige suurem ülesanne on selguse loomine – mis on see, miks organisatsioon on kokku tulnud ja mida me kesk-pikas perspektiivis peaksime saavutama? Tegelikult peaks iga inimene endalt iga päev küsima, et mis see on, miks ma hommikuti tööle lähen? Hiljaaegu küsisin ka inimeste käest, et miks nad hommikul tööle tulevad. Ja seda oli mingis mõttes isegi valus vaadata, et inimesed ei saa alustuseks isegi küsimuse olemusest päris hästi aru. Et mida sa küsid? Ma ju tulen tööle sellepärast, et ma saan palka siit. Küsisin siis veelkord, et miks sa just siia tuled? Palka sa võid ju mujalt ka samamoodi saada? Sellele küsimusele oli inimestel tegelikult väga raske vastata. Seetõttu ma arvangi, et juhi üks olulisi ülesandeid on sellise eesmärgiselguse ja töö tähendusrikkuse loomine nii oma meeskonnale kui ka kogu organisatsioonile laiemalt. Mida me siin koos tegutsedes tahame saavutada ja miks? Ja see ei saa olla pelgalt, et teenime rohkem kasumit. See ei ole minu jaoks tähendusrikas eesmärk. See on a priori juba kõigil teada, mida kõige muu kõrvalt peab niikuinii saavutama. On see mingi spetsiifiline väärtus, mida soovitakse klientidele pakkuda või minu pärast ka maailma muuta või midagi veel muud – aga et mis on see suur asi, mida me siin koos soovime ellu kutsuda? Me ju kõik tegelikult tahame, et meie tegevus läheks kellelegi päriselt korda. Hea näitena tuleb meelde see, kui omal ajal Elionis seadsime eesmärgiks saada nr 1-ks televisiooniteenuse pakkujaks. Ja seda täiesti nullist, meil ei olnud mitte midagi. See oli üks väga selge ja ambitsioonikas eesmärk; see oli midagi, mis tõmbas inimesed käima ja kogu ettevõtte ühes suunas toimetama. Kogu energia oli rakendatud ühe eesmärgi taha. Alguses oli ju ka palju skepsist, kuid kui siis ühel hetkel saadi paisu tagant välja, siis hakkas see kõik kenasti reaalsuseks muutuma.” – Valev Tõnisson

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised