Uku Randmaa: sirutage tiivad välja ja lennake

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on soolopurjetaja ja seikleja Uku Randmaa, kes on tänaseks kaks korda üksinda ümber maailma purjetanud. Uku oli esimene eestlane, kes üksinda ümber maailma seilas. Oma esimesest ilmareisist kirjutas ta ka raamatu “Minu maailmameri.” Teisel korral 2018. aastal võttis Uku aga osa purjetamise võidusõidust Golden Globe Race, millelt ta pärast ligemale 252 päeva üksinda merelolekut naases 3. kohaga. See on ettekujutlematu ettevõtmine, kus kasutatakse sarnast jahti ja varustust, nii nagu 50 aastat tagasi, kui peeti esimene sellenimeline võistlus. Kui peatusteta ümber maailma on purjekal soolosõitu teinud ca 120 inimest maailmas, siis näiteks avakosmoses on viibinuid inimesi viis korda rohkem. See annab aimu selle ettevõtmise raskusastmest. Teisest ümbermaailmareisist on samuti Ukul raamat nimega “Ümber. Ilma.” Mind on ammu paelunud, kes on see mees, kes selliseid hulljulgeid ettevõtmisi ette on võtnud; ning milline on tema meeleseisund ja maailmavaade, et seda kõike ka päriselt ka edukalt ellu viia.

“Minu soovitus kõigile unistajatele on, et kui sul on unistus, siis hakka seda lihtsalt ellu viima. Kui sa tunned, et soovid midagi tähendusrikast saavutada või sinus peitub soov midagi hingelähedast ära teha, siis tuleb tiivad välja sirutada ja lasta õhuvoolul ennast kanda – teha seda, mis hing ütleb ja minna sinna, kuhu süda kutsub. Loomulikult ei tähenda see seda, et pärast seda vestlust kõik hakkavad purjekaid soetama ja ümber maailma seilama, igaüks peab ikkagi leidma selle endale kõige südamelähedasema kutsumuse. Selleks võib olla näiteks teadustöö viiruste vastu vaktsiini loomisel või alternatiivsete energiaallikate avastamisel, see võib olla kirjanikutöö ilusate tekstide koostamisel või loometöö maalimise või laulmise näol – väga tore on elada sellel planeedil teades, et neid inimesi on ümberringi palju, kes ei ole lihtsalt hallid kogud massis, vaid kes teevad midagi hingega, mis läheb ka teistele inimestele korda. See on fantastiline!” – Uku Randmaa

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised