Tõnis Arro: edukat meeskonda iseloomustavad ühised väärtused

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ettevõtja, headhunter ja coach Tõnis Arro. Ta on asutanud ja juhtinud mitmeid professionaalsete teenuste valdkonna ettevõtteid (Fontes, Pärnu Konverentsid, Hermes Kirjastus, Teamscope). Täna on Tõnis igapäevaselt tegev partneri, headhunteri ja coachina personaliotsingu firmas Executive Lab ning kaasasutajana kuulub ta ka Teamscope’i meeskonda.

“Iga juhi jaoks on võtmeküsimuseks suurepäraselt kokku toimiva meeskonna loomine. Ma olen seda meelt, et tänapäeva edukad organisatsioonid koosnevadki edukatest meeskondadest. Ja mis teeb meeskonna edukaks – need on sarnased väärtused. Kui meeskonnal ei ole sarnaseid väärtusi, selliseid ühiseid arusaamu, mida kõik meeskonnaliikmed tähtsaks peavad, siis on pea võimatu ka koos suuri asju korda saata. Seetõttu on igal juhil ülioluline mõista meeskonna väärtusi ning ka meeskonnaliikmete individuaalseid erinevusi. Olen ise kogenud näiteks juhtumit, kus meeskonnas ei ole ühtegi selget ühist väärtust. Kui ma seda meeskonna profiili vaatasin, siis ma olin täiesti hämmelduses, kas see on võimalik: neli meeskonna liiget, kuid mitte ühtegi ühist väärtust. Ja kui ma siis hakkasin uurima ja meeskonnaliikmetega rääkima, siis selgus, et kaks võtmeisikut – tippjuht ja tema alluvuses olnud tegevjuht – ei olnud pool aastat üks-ühele sõnagi omavahel vahetanud. Ja loomulikult oli selle tulemuseks see, et meeskond lagunes suhteliselt ruttu laiali. See on küll äärmuslik näide, kuid selliseid vähemmarkantseid näiteid ebakõlaliste meeskondadega organisatsioonidest on palju. Üks lihtne ja kõigile nähtav tunnus, et meeskond käib kenasti ühte jalga, on see, et neil on üheskoos nii hea toimetada, et nad lausa tahavad koos olla. Paljud uuringud on näidanud, et see ongi meeskondade tervise seisukohalt kõige tähtsam – kui see klapp tiimis on jube hea, siis on inimesed valmis ja võimelised üheskoos looma suuri asju. Loodan, et paljud inimesed on seda ise ka omal nahal tundnud, et sa tahad hommikul hea meelega tööle minna ja ka pärast tööd meeskonnaga koos aega veeta.” – Tõnis Arro

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised