Simmo Soomets: minu tegutsemise üks kõige olulisemaid aluseid on headus

JAGA:


Minu seekordseks vestluspartneriks on Thermory tegevjuht Simmo Soomets. Thermory on termopuidu ja termopuidust toodete valmistamisega tegelev Eesti ettevõte, millel on Eesti omanikud ja kes on oma valdkonnas maailma tipp. Simmo on Thermory kontserni juhtinud viimased neli aastat; varasemalt on tal pikaajalised juhtimiskogemused mitmetest rahvusvahelistest ettevõtetest, millest viimane oli Rootsi tootja Sveba-Dahlen. Mind hakkas huvitama, kes on see mees, kes sellist ägedat ettevõtet eest veab. Nii istusimegi Simmoga maha ja põrgatasime mõtteid, kuidas tema tippjuhiks kujunemise teekond on lahti rullunud ning mida ta oma kogemuste põhjal juhtimise juures kõige olulisemaks peab.

“Minu tegutsemise üks kõige olulisemaid aluseid on headus. Ma olen aastaid tegelenud teadlikkuse kasvatamisega, mis on aidanud tuua esiplaanile selle, et loodus ja üldse elu laiemalt on oma olemuselt neutraalne, kergelt positiivne, kergelt heatahtlik. Ja kui nüüd tuua see neutraalsus ja positiivsus teadlikult esiplaanile, siis see kõik hakkab looritama ka meie igapäevast tegevust – missugune inimene sa oled, kuidas sa käitud teistega, kuidas mingites keerukates situatsioonides toimid jne? Näiteks juhina olen ma sadu ja sadu inimesi tööle võtnud ning samuti pidanud ka kümneid inimesi lahti laskma. Ka nendes rasketes olukordades saad sa seda teha heatahtlikult, viisil, et inimene saaks võimalikult vähe haiget. Ma olen ikka oma inimestele rääkinud ja kordan seda, et kui inimeste teed lahku lähevad, siis see on praktiliselt alati win-win olukord. Isegi, kui see lahkuminek on alguses raske, siis elu näitab, et inimesed leiavad endale uue koha, kuhu nad sobivad tegelikult isegi paremini ning kus nad saavad tegelikult olla õnnelikumad. Ja see on alati ka ettevõttele uus võimalus, sest uued inimesed toovad endaga alati kaasa uusi ideid ja uut hingamist.” – Simmo Soomets

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised