Rasmus Rask: juhi väärtuse määrab võimekus tiimiga ettevõtte-üleseid eesmärke toetada

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti armastatuima maheda jäätisebrändi La Muu üks loojatest Rasmus Rask. Tema teekond korporatiivse pangamaailma palgatöötajast ettevõtlusesse on äge ja inspireeriv. Lisaks öko jäätisekultuuri arendamisele on Rasmus oma energiat andnud nii Uuskasutuskeskuse, Kiusamisvaba Kooli, Avatud Kooli jt sotsiaalsete ettevõtmiste asutamisse ja arendamisse. Oma panuse eest sotsiaalse ettevõtjana ja kodanikuühiskonna aktivistina pälvis Rasmus eelmisel aastal Kultuuriministeeriumi poolt aasta kodaniku tiitli. Rasmus jagab käesoleva vestluse käigus mitmeid oma kogemusi ja mõtteid nii juhtimisest kui ka ettevõtlusest.

“Sinu väärtus juhina, peale selle, et sa seda oma pisikest valdkonda või üksust hakkad juhtima, seisneb ettevõtte jaoks selles, et sa tajud, mis on selle ettevõtte laiemad eesmärgid ja ambitsioonid ning kuidas sina oma meeskonnaga sellele lähtuvalt ettevõtte hetkevajadustest kaasa saad aidata. Ehk et sa mõtled oma enda üksuse tegevused läbi läbi selle prisma, kuidas ma saan ettevõtte ärieesmärke kõige paremini toetada. Miks ma sellest räägin? Aga sellepärast, et tihtipeale võib juhtidele tunduda, et mina juhina pean oma valdkonna selles organisatsioonis hästi oluliseks tegema. Aga võib-olla oleks mõistlikum astuda sammuke tagasi ja vaadata kõrvalt, et mis mutrike sa tegelikult kogu selles suuremas masinavärgis oled? Seda just selleks, et paremini aru saada, millistele ettevõtte-ülestele strateegilistele eesmärkidele me saame kõige rohkem kaasa aidata. Ja kuidas mina oma tiimiga nüüd sellesse pilti kõige paremini sobitun – kuidas nö meie oma rollis saame kõige paremini toetada seda suurt mängu?” – Rasmus Rask

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised