Marko Sverdlik: boss-less organisatsioon ehk juhtimine rohujuuretasandilt

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Aasta Ettevõte 2016 nominendi, 150-töötajaga tarkvaraarendusfirma Proekspert eestvedaja Marko Sverdlik. Vestleme sellest, kuidas ca kolm aastat tagasi otsustas Proekspert elu pea peale keerata ning juurutada juhtideta ettevõtte toimimispõhimõtted.

Tänaseks on Proeksperdi näol tegemist juba kolm aastat “juhtideta” toiminud organisatsiooniga, kus puuduvad traditsioonilises mõttes ülemused – kasutatakse nn boss-less organisatsiooni toimimismudelit. See ei tähenda, et juhtimist üldse ei eksisteeri või et tegemist oleks teatud sorti kaosega; järgitakse tänaseks maailmas kõlapinda leidnud holakraatia juhtimisstiili põhimõtteid.

“Me oleme pööranud juhtimispüramiidi pea peale, st Proeksperdis annavad oma osa ettevõtte juhtimisse kõik töötajad – igaühel on võimalus sõna sekka öelda ning ettevõtet arendada ja parendada. Oluline on, et kõikidel on võimalus võtta initsiatiivi, üksteisele toetuda ja rääkida asjadest nii nagu asjad on, kartmata, et keegi hakkaks kasutama juhi rolliga kaasnevat võimu oma tahtmise läbisurumiseks või teiste tagakiusamiseks. Seeläbi kerkivad ettevõttes esile ka liidrid, kellele järgnetakse loomupäraselt, mitte seepärast, et peab, vaid seetõttu, et tahetakse ja nendesse usutakse.” – Marko Sverdlik

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised