Mait Raava: tippjuht kui teadlane, kes loob strateegilist tarkust

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Pro Konsultatsioonid juhtimiskonsultant Mait Raava. Ei ole liialdus, kui ütlen, et ta on üks tuntumaid strateegia ja organisatsiooni arendamise nõustajaid Eestis. Konsultatsiooniäris on Mait tegutsenud juba ligi 25 aastat, mis annab võimsa kogemustepagasi, et temaga lähemalt rääkida Eesti juhtide strateegilisest juhtimisvõimekusest.

“Hea juht eristub keskpärastest juhtidest just strateegilise arusaamissuutlikkuse poolest. Üha enam ei tulene ettevõtete kasumlikkus mitte ühisest efektiivsusest, nn sünergiast, vaid eelkõige suutlikkusest lahendada keerukaid probleeme. Just keerukuse juhtimise suutlikkus muutub kõige tähtsamaks. Kuidas sellega toime tulla? Hea juht peab olema nagu teadlane — ta näeb põnevaid probleeme, ta püstitab hüpoteese, ta eksperimenteerib ja leiab uudseid lahendusi. Professionaalsus tekibki sellest, et juhi strateegiline arusaamisvõime pidevalt uueneb tehes tööd hüpoteesidega oma kujuteldava maailma elluviimiseks. Sellest tulenevalt on tekkinud nõudlus täiesti uue taseme järgi juhtimises, millest täna küll räägitakse loosungitena, kuid lõpuni ei mõisteta. Hea kujund selleks ongi tippjuht kui teadlane.” — Mait Raava

Kuulake lähemalt …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised