Linnar Viik: peame hakkama rohkem väärtustama ebaõnnestumisi ja eelkõige neist õppimise võimekust

JAGA:


Linnar Viik on õppejõud, ettevõtja ja juhtide nõustaja tehnoloogia rakendamisel ühiskonna huvides. Kõige olulisema osa Linnari tähelepanust on alati võtnud innovatsioon ja selle juhtimine – uute ideede kasutusse võtmine, seda nii ettevõtluses kui ka riigijuhtimises. Õppejõuna töötab Linnar Eesti Infotehnoloogia Kolledžis, ettevõtjana on ta Mobi Solutions ja Pocopay kaasasutaja ning nõustanud mitmeid suuremaid organisatsioone innovatsiooni juhtimises. Räägimegi temaga, mida tähendab innovatsioon organisatsiooni kontekstis ja kuidas innovatsioonikultuuri ettevõtetes üha rohkem soodustada.

“Küsimus, kas juhile makstakse palka ka innovatsiooni eest, võrdub tihtilugu ka intrigeeriva vastuküsimusega, kas juhile makstakse ka eksimuste eest. Innovatsioon ehk see, et mul on uus idee, mida ma tahan hakata organisatsioonis rakendama ja kasutama, viitab tõenäoliselt sellele, et ma ei ole seda varem teinud ja tõenäoliselt on see uus ka minu organisatsiooni jaoks. See omakorda tähendab, et tõenäoliselt on selle idee rakendamisel asju, mis kohe ei õnnestu ootustele vastavalt ning asju, mis võivad sootuks ebaõnnestuda. Kui ma nüüd innustan juhti toetama innovatsiooni ja olema ka ise oma organisatsioonis innovatsiooni eestkõneleja, siis selle sisse on juba eeldusena kirjutatud ka valmisolek eksida, valmisolek teha vigu. Aga mis kõige olulisem – need vead saavad olla vaid õppetunnid, millest ammutada tarkust edaspidi edukamalt toimetamiseks. Suhteliselt vähe on õppida õnnestumistest, veelgi vähem teiste õnnestumisest, aga kindlasti on võimalik õppida iseenda vigadest. Sellega tuleb paratamatult arvestada, eksperimenteerimist ja katsetamist tuleb lausa eraldi hakata väärtustama. Juhtimiskultuur, mis toetab innovatsiooni, sisaldab ka näiteks sellist praktikat, et me istumegi esmaspäeva hommikuti ühiselt tiimiga laua taga ja küsime üksteiselt, mis oli meie eelmise nädala kõige suurem ebaõnnestumine ning mida me sellest edasise edukama tegutsemise tarvis õppisime? Kuidas me, arvestades saadud kogemust, siit nüüd õiget rada pidi edasi saame liikuda? Need on küsimused, mida juhid peavad endalt küsima, kui nad päriselt soovivad soodustada uuendusmeelsust oma tiimis ja sisuliselt ka vastutavad innovatsioonikultuuri juurdumise eest ettevõttes. Innovatsiooni juhtimisel peame juhtidena hakkama rohkem väärtustama vigade tegemist, aga veelgi olulisemana vigadest õppimise võimekust.” — Linnar Viik

Kuulake kindlasti …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised