Lauri Tabur: oskus päriselt kuulata on üks keerulisemaid väljakutseid juhtide jaoks

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on pikaaegse riigiasutuste juhtimiskogemusega tippjuht Lauri Tabur. Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ja Pärnu Juhtimiskonverentsid valisid Lauri Eesti Parimaks Juhiks 2014. Aasta varem oli Lauri Taburi juhitud Sisekaitseakadeemia nimetatud Eesti Unistuste Tööandjaks 2013. Täna tegeleb ta peaasjalikult juhtimistreenerina oma juhtide koolitamise ja nõustamisega tegelevas firmas Smart Grow OÜ. Lauriga räägimegi juhtimise olemusest – rääkimisest, kuulamisest ja otsustamisest.

“Kui töötada inimestega, siis kõige keerulisem on kuulata oma inimesi. Ma arvan, et teise inimese ära kuulamine ja oskus teda päriselt kuulata on üks keerulisemaid väljakutseid juhi puhul. Pahatihti tekib ju see tunne, et äkki inimesed on kuidagi kallutatud ja tendentslikud oma arvamustes. Kus see tõde tegelikult on – seda kuni sinnamaani välja, et päris paljud juhid arvavad, et nemad on need kõige targemad. Et tahaks ju lüüa rusika lauale ja öelda, et tegelikult on tõde hoopis midagi muud! Aga kui sa tahad eesmärgi poole liikuda koos inimestega, siis paraku peavad inimesed sinuga sellel teekonnal kaasas olema. Ja kuidas nad kaasa tulevad? Ikka seeläbi, et nad tunnevad, et nad saavad kaasa rääkida ja panustada eesmärkide poole liikumisel. See on see kunst kuulata nad ära ning leida sealt see tera, mida edukalt rakendada eesmärgi saavutamise teel. Nii on võimalik paremini hõlmata oma nö reisikaaslased ühisele teele kaasa. Aga mis nüüd selle kuulamise keeruliseks teeb, on oskus esitada õigeid küsimus. Vastuseid saab tänasel päeval paljuski juba robot anda, vastused on meil google’is kõik olemas – selleks ei ole juhti vaja. Mida täna veel tehisintellekt ei oska, on see, et ta ei oska õigeid küsimusi küsida. Ja see on see inimlikkuse koht, milles arvuti ei ole suutnud inimesele järgi tulla. Et sa saaksid kuulamise käigus kätte need õiged vastused, mida sa soovid inimeste käest saada. Ja õige vastus ei ole mitte õige vastus sinu jaoks, vaid inimese enda jaoks. Et inimene hakkaks selle vastuse tulemusena tegutsema edasi selliselt nagu tema õigeks peab ja et see läheks ka kokku organisatsiooni eesmärkidega. Küsimine ongi tegelikult teadvustamise protsess. Uue põlvkonna töötaja ei taha enam korraldust saada, tema tahabki nö hõlmamist läbi selle, et sa oskad tema käest õiges olukorras õigeid küsimusi küsida. Ja selle juures ei ole vähemalt täna võimalik kokku panna nö õiget algoritmi. Kõik see muudab kuulamisoskuse veelgi keerulisemaks.” – Lauri Tabur

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised