Katre Kõvask: töötajate suuremad ja väiksemad võidud teevad minust eduka juhi

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti üks tegijamaid naistippjuhte Katre Kõvask. Katre on Eesti toidusektorit edendanud 15 aastat, olles kuulunud Ösel Foodsi, Nordic Foodsi ja Premia Foodsi juhtkonda. Viimased ligi kaks aastat on ta eest vedanud Südameapteegi vankrit. Ja nüüd käesoleva aasta septembri keskpaigast asus ta äsja loodud AS Tere ja AS Farmi Piimatööstuse koondettevõtte juhatuse esimehe kohale. Katre on tippjuhiks välja kasvanud turunduse valdkonnast. Tema käe all on sündinud erinevad Eesti armastatud brändid, sh näiteks mahlabränd ‘Aura’, maailma eri paikadest pärinevate suppide bränd ‘Maakera’ ja jäätiste tootesari ‘Eriti rammus’. Katrega räägime edukusest, usaldusest, värbamisest, eesmärgistamisest, vastutusest, kuulamisest — ja juhtimisest üldse laiemalt.

“Kui korraks nüüd mõelda, mida see juhtimine tegelikult tähendab, siis ei ole ju vahet, kas me räägime suurettevõttest või väikeettevõttest — juhtimine oma olemuselt on ikka töö inimestega. Mina tunnen ennast eduka juhina nendel hetkedel, kui minu töötajad tulevad minu juurde ja räägivad, mis neil on suurepäraselt õnnestunud, mis on läinud super-hästi. Et näed, me pingutasime ja nägime vaeva ning tuligi hästi välja. Mul on näiteks kohe tänasest võtta üks tore hetk, kus mul oli võimalik osa saada tõelisest töövõidust. Sa näed seda töötajat, kes on tõesti palju vaeva näinud ja asjale pühendunud; ja kui siis see oodatud tulemus ka ära tuleb, siis see rõõm on piiritu nagu umbes lapse rõõm porilombist, mille sisse võib hüpata ja ei saagi kohe pahandada. Need on tõesti need hetked, kus sa tunned ka juhina, et nüüd on hästi läinud. Loomulikult laiemalt vaadates on oluline ka see, kui ettevõtte majandustulemused on läinud paremaks või on õnnestunud saavutada mingi mastaapsem töövõit. Aga mind ennast juhina puudutab kõige rohkem see töötajate rõõm ja tänu selle eest, kui midagi on tõesti läinud nii nagu sa oled väga-väga soovinud.” — Katre Kõvask

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised