Kaidi Ruusalepp: ideid viivad ellu ikkagi ainult inimesed

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti üks edukamaid naisstart-uppereid, Funderbeam’i asutaja Kaidi Ruusalepp. Funderbeam pakub maailmas ainulaadset alternatiivset kauplemiskeskkonda, kus start-up ettevõtted saavad kaasata investoreid, ja vastupidi – investoritel on võimalus leida endale meelepärane idufirma investeerimiseks. Vähetäthis pole ka fakt, et läinud sügisel kuulutati konkursi European FinTech Awards raames parimaks Euroopa finantstehnoloogia ettevõtteks just Funderbeam. Samuti on Kaidi viimasel kahel aastal ära märgitud Euroopa ühe mõjukama idufirmade blogi ‘EU-Startups’ 50 edukaima idufirma naisjuhtide edetabelis. Enne Funderbeam’i asutamist oli Kaidi paljudele tuntud ka Tallinna Börsi juhina ning sellele eelnevalt veel ka digiallkirja seaduse väljatöötamise eestvedajana. Kaidiga räägimegi juhtimiskvaliteedi mõjust idufirmade edukusele. Tõdeme, et juht ei juhi mitte tulemusi, vaid eelkõige ikkagi inimesi, ja tulemused tuuakse koju ikkagi meeskonna poolt.

“Idufirmade edu põhikomponent number üks on leida endale õiged võtmeinimesed. Miks see nii oluline on? Aga sellepärast, et ideid viivad ellu ikkagi ainult inimesed; ideid ei vii ellu protsessid ega kontor ega tarkvara, mida kasutatakse — elluviimine on ikkagi tugeva meeskonna töö. Tuleb luua selline meeskond, mis mängib nii hästi kokku, et välja tuleb, kas ilus mäng jalgpalliväljakul või harmoonia, kui me räägime sümfooniaorkestrist. See on väljakutse number üks, siit algab kõik peale. Kas see meeskond on nii tugev, et suudab tärganud idee ellu viia? Seda eriti esimestel pinevatel aastatel, kus iga meeskonnaliikme roll ühe ettevõtte ülesehitamisel on äärmiselt olulise kaaluga. Mitte keegi ei saa mängida 0.8 koormuse ulatuses, kõik peavad panustama ikkagi pigem 1.3-kordselt. Inimeste leidmine ja motiveerimine esimesel kahel aastal, mil veel otsitakse seda kõige õigemat ärimudelit, ehitatakse toodet ja teenust, käiakse otsimas kapitali — eriti sellisel keerulisel ajal, kus sa ju ei tea, kas sul on järgmisel palgapäeval võimalik töötajatele töötasu välja maksta või mitte, on inimestega tegelemine hästi hästi oluline.” — Kaidi Ruusalepp

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised