Kai Realo: kõik sõltub suhetest

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on värskelt Eesti käesoleva aasta parimaks juhiks valitud Circle K Eesti peadirektor Kai Realo. Tal on erinevatel positsioonidel juhitöö kogemust kokku ca 20 aastat. Kaiga räägimegi juhtimisest, üle-saavutamisest, suhete olulisusest ja sellest, mis tähendab edukus.

“Minu kõige olulisem õppetund juhina on olnud see, et kõik sõltub suhetest. Tuleb aru saada, kuivõrd oluline, lisaks sellele, mida sa teed ja kui hästi sa teed, on ikkagi see, kuidas sa asju teed – ehk et, kuidas sa suhtled ning milliseid suhteid sa juhtimistöö käigus lood. Ma kippusin seda algusaastatel alahindama; ma arvasin nooremana, et piisab sellest, et sa oled lihtsalt kõige parem, aga elu on näidanud, et ei piisa. Sa pead olema teistele ka suhete mõttes väga hea kolleeg. Loomulikult pead sa oskama oma tööd, pead olema pädev oma valdkonnas, aga kokkuvõttes ilma heade suhete loomise ja hoidmiseta ei jõua sa absoluutselt mitte kuskile. Minu kogemus suurtest maatriksorganisatsioonidest on küll näidanud, et kõik asjad sõltuvad paljuski ikkagi sellest, kuidas sa oled olnud võimeline looma endale sellise toimiva sotsiaalse võrgustiku. Mõtlen siin all inimesi, kes sind usaldavad ilma, et nad iga kord vaevuks detaili minema; inimesi, kelle käest sa saad alati adekvaatset informatsiooni; inimesi, kes on sind alati valmis ära kuulama jne. Ehk sa pead kontsernis suhete põhiselt üles ehitama oma brändi, et oma juhitöös edukas olla. Võiks öelda, et alati tuleks asjad korda ajada pigem hea sõnaga, mitte jõuga.” – Kai Realo

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised