Janne Schasmin: edu tähendab, et soorituse ajal on sportlased võimelised ise ennast juhtima võidule

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on endine Eesti korvpalli rahvusnaiskonna peatreener, pikaaegne noortekoondiste eestvedaja ja kunagine tippmängija Janne Schasmin. Janne on silmapaistvalt kirglik spordi suhtes, seda kiirgab iga tema väljaütlemisest. Ja kuna mind on alati huvitanud, mida on meil juhtimises õppida tippspordist, siis Jannega räägimegi korvpallimängu vaimsest poolest ja treenerifilosoofiast ning kuidas see kõik võiks juhtimismaailmaga haakuda.

“Kui me räägime tippsportlastest ja tippmeeskondadest, siis kõige olulisem on treeneri võimekus viia sportlaste enesejuhtimise tase sinna, kus soorituse ajal on sportlased võimelised ise ennast juhtima võidule. Me kõik teame ja oleme kogenud, et sel hetkel, kui sul sportlasena on käes see kriitiline hetk oma sooritus ellu viia, oled sa tegelikult ihuüksi. Sul tuleb see mängujoonis visualiseerida, ellu kutsuda ja ära teha usaldades täielikult iseennast. Need olukorrad näitavadki, kui hea on olnud treeneri ja sportlase koostöö ehitamaks üles seda enesetoetuse ja -juhtimise võimekust. See on kindlasti treeneri üks olulisemaid ülesandeid – ära näha, esile kutsuda ja realiseerida see võimekus sportlastes, et nad võtmesituatsioonides on võimelised toetuma enesejuhtimisele.” – Janne Schasmin

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised