Jana Koppel: hulljulged ja elumuutvad otsused nõuavad brutaalset ausust iseenda vastu

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on naine ja juht Jana Koppel, kes oli pikaaegne reklaamiagentuuri DDB Eesti juht ja suuromanik. Pärast üle 20-aastast karjääri reklaamiäris, müüs Jana eelmisel aastal DDB osaluse ning sai võimaluse nõukogu liikmena kogeda juhtimist mehitamata sõidukeid tootvas ägedas ettevõttes Milrem Robotics, mis on kanda kinnitanud kaitse- ja päästetööstuses. Istusime Janaga maha ja rääkisime tema karjäärist juhina ning jutt läks sügavuti teemadesse, mis puudutavad suurte ja elumuutvate otsuste tegemist nii töös kui ka elus laiemalt.

“Kui ma selle otsuse tegin, et ma tahan oma elus veel muid asju kogeda kui turundus, siis tuleb tunnistada, et see otsus oli hästi hirmutav, sest sa teadlikult keerad selja sellele osale oma elust, mida sa aastakümneid teinud oled ja ka kõige paremini teha oskad. Minu jaoks oli see brutaalne ausus iseenda vastu. See tähendas seinast pistiku välja tõmbamist, egoistlikult ausat peeglisse vaatamist ning tõdemist, et ühtepidi ei ole sul siit enam midagi võtta ja teistpidi ei ole ka enam midagi anda. Mul oli reaalselt vaja korraks aeg maha võtta, sest see elutempo, kus sa 365 päeval 24 tundi lakkamatult oravrattas toimetad, ei olnud tegelikult okei. Ma hakkasin küsima iseendalt – kus sa omadega ise oled ja mida sa edasi tegelikult teha tahad? Ja kui peeglist vaatab vastusena vastu selgus, et ma ei taha enam seda teha, mida ma olen 15 aastat järjest teinud, siis on tark panna ’stop’. Kui sa ikkagi ühel hetkel tunned, et sa selle elutempo juures ei ole enam see inimene, kes sa tegelikult oled, siis tuleb midagi ette võtta. Stop, puhka, rahune. Tunne jälle elust ja värvidest rõõmu. Õpi uuesti raamatuid lugema nii, et sa päriselt ka süvened, mitte ei keera lihtsalt lehte. See on oluline. Otsus oli muidugi hulljulge, kuid täna võin öelda, et need muutused ja ägedad väljakutsed, mis selle otsuse tulemusel minu ellu saabusid, on olnud väga tervitatavad. Ja see kinnitas ka seda, et tegelikult ei ole maailmas ainult ühte kindlat valdkonda, millega ma võin edukalt toimetada; neid on teisigi. Võiks öelda nii, et me näeme ja kogeme oma eluaastate jooksul erinevaid nö puzzle tükke, mida saab hiljem teistes elu kontekstides edukalt pildiks uuesti kokku paigutada.” – Jana Koppel

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised