Indrek Raudjalg: inimlikkus eristab suurepäraseid juhte keskpärastest

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Indrek Raudjalg, kellel on üle 20 aasta kommunikatsioonivaldkonnas edukalt tegutsemise kogemust. Ta on varem juhtinud Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonda ja Politseiameti pressibürood ning korraldanud juhatuse liikmena PR-firmade Corpore ja Hamburg ja Partnerid tegevust. Täna on Indrek kommunikatsioonibüroo Agenda PR asutaja, partner ja juhatuse liige, kus lisaks ettevõtte üldjuhtimisele on tema esmane kontakt kriisikommunikatsiooni alal abi vajavatele klientidele.

“Hea juhtimine hõlmab endas üha rohkem ja rohkem ka kvaliteetse kommunikatsiooni aspekti. Kommunikatsioon on suur osa sellest, mida nimetatakse heaks leadership’iks või siis keelepärasemalt eestvedamisoskuseks. Me kõik teame, kui pingelises seisus Eesti tööjõuturg täna on; häid töötajaid otsitakse tuletikuga taga, ja seda üha rohkem ka rahvusvaheliselt. Hea juht on iga meeskonna juures oluline tegur töötajate leidmisel, hoidmisel ja motiveerimisel. Kõikide muude põletavate teemade kõrval ei tohi juhtimisest ära kaotada inimlikku faktorit. Juht peab tänapäeval üha rohkem oskama kuulata oma töötajaid. Me kõik teame, et tööga kaasneb vähemal või väiksemal määral ka stress, mis on mõneti nagu nakkushaigus. Kui lasta töötajal väga palju kurta, siis ei pruugi see võtta pingeid maha, vaid tekitab hoopis juurde. Hea juhi tunnus ongi, et ta tunnetab ära, millal on õige aeg oma meeskonnaliikmega rahulikult maha istuda ja süveneda tema muredesse, kuid samas mitte neid liigselt võimendades. Ma olen veendunud, et inimlik suhtumine on hea juhtimise võtmeoskus. Igapäevase keeristormi juures omada võimekust meeskonda inimlike väärtustega motiveerida – see tõstab teatud juhid teistest esile. Ma arvan, et see on kõige tähtsam ja eristab suurepäraseid juhte keskpärastest.” – Indrek Raudjalg

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised