Indrek Rahi: õnn tuleb enne edu

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ligi 20 aastat Eesti koolitusmaastikul toimetanud Indrek Rahi. Indrek toimetab erinevates koolitusvaldkondades, muuhulgas aitab ta inimestel õppida enesejuhtimist, teiste mõistmist, suhtlemis-, veenmis- ja juhtimisoskusi ning head meeskonnatööd, kuid oma põhikompetentsiks peab ta toetava tööõhkkonna loomise oskuse arendamist juhtides. Indrekuga räägimegi, mis on need juhtimise õppetunnid, mis ta oma ligi paarikümne aasta jooksul läbi viidud rohkem kui tuhande koolituse käigus endale kõrva taha on pannud.

“Naljatamisi olen enda kohta öelnud, et ma olen sellise pehmo-kultuuri maaletooja. Hoolimine inimestest, hea tööõhkkonna loomine, töökoha vaimse tervise eest hea seismine ja kõik sellised tavamõistes softimad teemad – ma panen need tihtipeale esikohale. See ei tähenda, et ma äritulemuste olulist vähendaksin või need sootuks ära unustaksin – ei; kuid minu uskumus on, et happiness becomes before success. Õnn tuleb enne edu. Ei ole nii, et enne saame edukaks ja siis tuleb õnn – ei. Õnn on hoopis edu eelduseks. Minu jaoks on juhi töö üks olulisemaid teemasid soodsa tööõhkkonna loomine. Ma olen märganud, et need liidrid, kes sellega teadlikult tegelevad, tõusevad paremini karjääriredelil, neil on head suhted nii tiimiliikmete kui ka omanikega – nad oskavad seda väljakut kuidagi niimoodi mängima panna, et tööjõuvoolavus on väiksem, tööga rahulolu on kõrgem ja päeva lõpuks ka tulemused on paremad. Usun, et juhile makstakse palka just selle õhustiku tekitamise eest, mis aitab nii töötajatel kui ka siis organisatsioonil tervikuna edukas olla. Usun siiralt, et hea tööõhustik ja -atmosfäär on edu aluseks. Ja kui nüüd küsida, mida liider peab tegema? Liider peab suutma organisatsiooni süstida inspiratsiooni, optimismi ja teotahet. See teeb juhist liidri. See on tema peamine ülesanne. Kogu meeskonda õiges suunas liikuma panna ja sealjuures õnnelikena hoida peab olema juhi peamine fookus.” – Indrek Rahi

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised