Erik Sakkov: juht on dirigent, kes tagab, et orkester mängiks ja kõlaks kokku

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Erik Sakkov — erakordselt tundliku olemise, tugeva energia ning ebaeestlaslikult temperamentse karakteriga tippjuht ja muusik. Erik on muuhulgas olnud Eesti Ühispanga reklaamidirektor, Tallinna Sadama turundusdirektor, Tallinna Lennujaama juhatuse liige ja viimati Nordic Aviation Groupi kommertsjuht ja juhatuse liige. Väheoluline ei ole ka see, et Erik on olnud klahvpillimängija ansamblis Pantokraator. Avalikkusele on Erik tuntud mehena, kellel on kirge, juglust, sirget selgroogu ja selget silmavaadet oma asja ajamisel. Tahtsin väga kuulda tema nägemust juhtimisele.

“Juhina olen natuke nagu dirigent, kes vaatab, et kõik mängiksid just seda pilli, mida nad oskavad, ja et kõik mängiksid ühte ja sama lugu, ja oleksid selle loo mängimisel ühes ja samas kohas. Kui tuuba mängija mängib tuubat, viiulimängija mängib viiulit ning see timpani-mees tuleb õigel ajal kohale ja lööb oma löögi ära, siis ongi juba kõik hästi. Juhi üks olulisemaid oskusi ongi oskus kuulata, oskus monitoorida. Sinu tiimiliikmed tegelevad päevast-päeva mingisuguste ülesannetega ning juhina pead Sa suutma aru saada, kus nad omadega parasjagu on ja kas see tegevus kõik ka kokku kõlab. Ei saa niimoodi olla, et kõigil on samal ajal soolo; soleerida saab, kas kordamööda või üldse mitte. Kui kõigil on korraga soolo, siis tulemuseks on kakofoonia. Ja juht peab seda kõike suutma tunnetada protsessi käigus — kas see kõlab kokku või ei kõla — see ongi juhi töö.” — Erik Sakkov

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised