Alar Tamming: ettevõtte peamine eesmärk ei saa olla kasum

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ärimees Alar Tamming, kes on tuntud kui valuutavahetusketi Tavid omanik. Lisaks ärisoonele on Alari suur kutsumus ka psühholoogia. Jutt viib meid mitmete juhtimis-psühholoogiliste teemadeni: äri olemus, juhi roll ja tema töö tulem, usaldus ja vastutus meeskonna juhtimisel, väärtused ja suhted tööl jne.

“Mind häirib, et tänapäeval räägitakse nii palju kasumist. Kas äri eesmärk on kasum või ühiskonnale mingi väärtuse loomine? Minu arust ei saa ettevõtluse eesmärk olla esmajärjekorras kasum, kasum kaasneb ühiskonnale kasuliku tegevusega. Laevafirma eesmärk ei saa olla kasum – selle eesmärgiks on vedada inimesed ühest kohast teise. Haiglate eesmärk on haigete ravimine. Samuti on restorani eesmärk inimestele süüa anda. Ka Tavidi eesmärk pole kasum, vaid pakkuda inflatsiooni kaitset investoritele ja soodsat valuutakurssi välismaale reisijatele. Kui firma teeb oma tööd hästi, siis järgneb sellele muidugi ka kasum. Küsimus on pigem üldises mõtteviisis — kas ettevõte on ellu kutsutud maailma paremaks muutmise ajendil?” — Alar Tamming

Kuulake …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised