Aivo Adamson: tulemused on juhi edukuse kriteerium

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on tugeva juhtimispraktikuna tuntud Aivo Adamson. Ta on olnud pikka aega tippjuht Hansapangas / Swedbank’is, juhtinud peadirektorina riiklikku Maanteeametit ning praegu juhib ta kogu Baltikumis telekommunikatsiooniettevõtet Starman. Aivo on tuntust kogunud läbi juhi brändi, mis kõneleb ühelt poolt julgest otsekohesusest ja avatusest ning teiselt poolt tulemustele orienteeritud sihikindlusest. Käesolev vestlus viib meid sügavale tulemusjuhtimise radadele.

“Juhile makstakse esmajoones palka ikkagi tulemuste koju toomise eest. Kõigepealt tuleb kokku leppida, missugust tulemust üldse soovitakse saavutada. Kui Sa oled selle ära sõnastanud, näiteks visioonina, siis saab hakata sinnapoole liikuma. Siinjuures on muidugi oluline, et juht suudaks luua ka vastava keskkonna, kus inimestel oleks võimalikult soodne pinnas toimetada ja oodatud tulemused ka ära teha. Juhina pead Sa suutma organisatsiooni niimoodi hoida ja inimesi motiveerida, et Sa sõnastatud visioonini jõuad. Näiteks Starmanis oleme selgelt sõnastanud, et soovime muutuda ‘kaablimehest’ meelelahutuse ja sisupakkujaks — see on ühtlasi ka aluseks kogu ettevõtte eesmärgistamistegevusele. Mulle meeldib mõelda selgeks ettevõtte arengu pikaajaline suund, see nägemusena selgelt kirja panna, ehitada sinna juurde aastased prioriteedid ja siis kogu organisatsiooniga liikuda soovitud suunas.” — Aivo Adamson

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised