64. Trekisprint, Liidu juunioride koondis, Jalta 4. keskkool, unustamatu medalivõit ja palju muud

JAGA:


Podcastil „Jalgrattapalavik“ on sel korral külas kaugema kandi mees. Belgiast, Brüsseli lähistelt jõudis kodukamarale puhkama Andrus Rikkas, kes 30 aastat tagasi oli Eesti üks paremaid trekisprintereid.

1980ndate lõpp ja 1990ndate algus oli aeg kui trekisprinterid eesotsas kahekordse olümpiavõitja Erika Salumäega tegid suuri tegusid. Ka mehed olid pildil – Teet Laaneots, Urmo Valter, Sven Lill, Andrei Nardjužev, Andrus Rikkas – kõik NSV Liidu noortesüsteemi karastusega.
Rikkas asus 13-aastasena (1987) TSIK-i ehk praegusesse Audentese spordigümnaasiumisse õppima ja kõigest kaks aastat hiljem (1989) võitis ta Liidu noorte meistrivõistlustelt trekisprindis pronksi. Räägime, mis oli kiire arengu taga ning kuidas treener Mati Taburi juhendamisel suurepäraste tulemusteni jõuti.

Eesti taasiseseisvumise järel pääses Rikkas 1992. aasta septembris juunioride trekisõidu maailmameistrivõistlustele. Sama aasta Eesti täiskasvanute meistrivõistluste finaalis kohtus ta Barcelona olümpiakandidaadi Laaneotsaga ning kaotas sõitudega 1-2. Ateenas aset leidnud MM-ile läks vastu suurte ootustega, aga paraku jäi see noore mehe sportlasteel viimaseks suuremaks võistluseks. Miks nii?

Alates 2006. aastast on Rikkas elanud Belgias. Kui vähegi võimalik käib ta taustajõuna abiks Eesti juunioride ja U23 koondisel, keda võistluskarussell hooaja jooksul reeglina mitmel korral madalmaade regiooni lennutab. On lähedalt ära näinud nii Eesti juunioride meeskondliku esikoha Pariis-Roubaix’l kui ka Rait Ärmi medalivõidu U23 Euroopa meistrivõistlustel.
Räägime Belgia rattasõidu kultuurist ning ühtlasi saame teada kui suured staarid rattamehed Flandrias ja Valloonias on. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised