61. Kalle Kriit: hea enesetunne suurtuuri teisel poolel, on see võimalik? Seos maailmameistriga

JAGA:


Tänasele päevale igati sobilikult, arvestades, et käib Itaalia velotuur on podcastil „Jalgrattapalavik“ külas üks seitsmest eestlasest, kes startinud Giro d’Italial. Kuulajatega jagab rattasõidu tarkusi aastatel 2010-2011 Cofidise profitiimi kuulunud Kalle Kriit.

Jõgevamaal Äksis rattasõitjaks kasvanud Kalle on teist põlve võidusõitja. Otsa tegi lahti isa Kaido, kes kehastus hilisemalt rattatreeneriks, pidades seda ametit tänapäevani. Kalle areng oli esmapilgul kiire, aga mingis vanuses tekkis seisak. Eakaaslased arenesid hoogsamalt ning saabus raske hetk – seni võitma harjunud noormees jäi ühtäkki konkurentidele alla. Isa veenmine ja meelekindlus päästsid: „Küll kõik tuleb, sinul lihtsalt natukene hiljem.“ Ja isal oli tuline õigus! Juunioride vanuseklassis oli Kalle uuesti võidumees, isegi rahvusvahelisel tasandil.

Edasi tulid amatööri aastat Prantsusmaal, kokku kuus hooaega.
Mida kõike ei juhtunud! Kuidas Prantsusmaale minek üldse teoks sai, kuidas ta nägi hilisema maailmameistri kasvamist ning jõudemonstratsioonid võidusõitudel koos Rein Taaramäe ja Tanel Kangertiga. Tõeliselt huvitavad ja õpetlikud lood.

Lõpuks profileer ning äärmiselt ebaõiglane, tippspordile kriipsu tõmmanud vigastus. Ülitotter juhus, aga nii see elu kord juba on. Ühe hetkega võib kõik muutuda.
2008. aasta esimene katsetus profileeris ning Eesti meistrivõistluste hõbe grupisõidus, 2010. aasta Giro d’Italia 13. etapil kõrges mängus ja kodune meistritiitel. Ning siis 2011. aasta saatuslik kevadpäev Vahemere äärses Nizzas…

Shimano plokis puudutame sertifitseeritud töökodade temaatikat. Miks taskuks oma sõiduvahend just Shimano sertifitseeritud töökodadesse hooldusesse viia.
Eelmise saate küsimusmängu auhinna, kaks tasuta pääset Gravel Grinder Estonia rattasõidule võitis Eero Sutt. Palju õnne! Ürituse korraldajad võtavad võitjaga ühendust.

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised