15. Euroopa meister Allan Oras: saatuse karvane käsi, unelmate kaks kuud, Moomoo bränd ja … lilled

JAGA:


Stuudios on kaduma läinud ujuja, Tartust. Eks samasuguseid ole ennegi olnud, aga tema on Eestis ainus, kes jõudnud hilisemalt jalgrattaspordis Euroopa meistritiitlini. Jutt käib Allan Orasest, praegusest ärimehest, Moomoo spordiriiete brändi loojast.
Jalgrattaga sina peal alates 1988. aastast. Taasiseseisvumise esimesel kümnendil võistles amatöörina Prantsusmaal ja Itaalias. Aastatuhande vahetusel oli lähedal profiks saamisele, aga saatuse karvane käsi tuli vahele. Kuidas? Oras räägib südamelt kõik ära.
2000. aastatel oli tõsist sporditegemist korduvalt maha jätmas, aga kuidagi ootamatult pääses jälle rongile tagasi. Konkreetse kriipsu tõmbas alla alles 2012. aastal kui oli 36. Kõigest aasta hiljem pani kõik ühele kaardile, lõi firma, mis hakkas tootma spordi- ja eelkõige jalgrattarõivaid. See on olnud huvitav ja värvikas teekond. Külalisega vestleb saatejuht Ivar Jurtšenko.

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised