Heidi Solba: meid seob ja inspireerib idee, et maailm võiks olla puhas

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on üks maailmakoristuspäeva ‘World Cleanup Day’ rahvusvahelise meeskonna loojatest Heidi Solba. Mind paelus väga see fenomen, mida Heidi koos oma mõttekaaslastega on suutnud ellu kutsuda. Kodanikuliikumise ‘Let’s Do It! World’ poolt loodud võrgustik korraldas septembris maailmakoristuspäeva üle 150-s riigis, mis koondas endaga miljoneid vabatahtlikke. Heidiga räägimegi, mis on see juhtimisvägi, mis selliseid mastaapseid ettevõtmisi aitab ellu kutsuda.

“Alguse on meie liikumine saanud ideest, et maailm võiks olla puhas. Kui Eestis 2008. aastal toimus esmakordselt koristuspäev, siis sai jumekalt selgeks, et kodanikuühiskond ja kodanikud võivad ja suudavad tulla lahendama ühiskonnas tekkinud probleeme, mis muidu võtaks tohutult aega ja oleksid ülimalt keerukad lahendada. Miks see oluline on ja miks me seda üldse teeme? Minu kogemus ütleb, et täiskasvanud inimene teadvustab ja õpib läbi isikliku kogemuse, mitte läbi selle, et tal on A4 paberil midagi tarka kirjas või keegi on kuskil midagi selle teema kohta öelnud. Kui sa reaalselt lähed ja ise näed seda maailma mustust ja räpasust, mis muide tihtipeale saab alguse inimeste kahe kõrva vahelt, ja hoolimatust looduse vastu ning millised on selle tagajärjed maailmale, siis olles ise selle tegevuse keskel, sa ise enam ei prügista ja hakkad hoolima, et ka teised seda ei teeks. See kogemus oli nii tugev ja nii valdav, et see andis selle uskumise, et maailma on võimalik muuta läbi selle, et inimesed tuleb viia reaalsesse koristustegevusse. Ja meie ülesandeks sai leida selline kriitiline protsent või hulk inimesi, kes tulevad meiega kaasa ühiskonna mõttemaailma muutma. Tänaseks on maailmakoristusest osa võtnud ca 16 – 17 miljonit inimest. See sõna, mida mina kasutan, on katalüsaator ehk ma arvan, et me katalüseerime oluliselt maailma puhtama elukeskkonna poole. Kui sa teed seda tööd puhta südamega, täiesti omakasupüüdmatult, siiralt uskudes, et see on võimalik ja see on vajalik, siis sinu energia sütitab teised inimesed. Mulle on öeldud, et see energia, mida ma evin, on inimesi hoidev ja kokkutoov. Ja võib-olla on nii, et see energia tõmbab ligi just neid inimesi, kes on sarnase energiaga. Mul on selles võrgustikus tohutult palju inspireerivaid juhte ja õhinapõhiseid aktiviste, kes, vaatamata oma erinevatele kultuuritaustadele, on kokkuhoidvad ja üksteist võimustavad. Kui nüüd need inimesed kokku tulevad ja oma jõud kokku toovad, ja võib, et unustavad selja taha oma egod või varjatud vajadused ning tõstavad hoopis esile ühiskonna- ja maailmavajaduse ning teevad koostööd positiivsusest lähtuvalt, siis ma siiralt usun, et maailma paremaks loomine on võimalik.” – Heidi Solba

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised