#244 Raivo Juhanson vaimse impeeriumi loomisest, varjukülje teadlikkusest ja rikkusest läbi oma väe

JAGA:


Raivo Juhanson on pikaajaline ettevõtja, jooga ja meditatsiooni õpetaja ning enesearengu nõustaja. 90-ndate lõpus alustas ta esmakordselt ettevõtlusega ning oli pikalt seotud kinnisvaraäriga, mis lõpuks tänu suurele ootamatule majanduskrahhile tema elust ka kadus. Vaatamata sellele, et ta oli saavutanud selle, mida oli elult soovinud, painas teda siiski sisemine ärevus ja rahulolematus. Vaimsesse maailma suhtus Raivo algselt suure skeptitsismiga, kuid pooljuhuslikult avastas ta enda jaoks siiski enesearengu teekonna.

Täna tegeleb Raivo “Teadlik Mees” nime all, tal on ka samanimeline Facebooki grupp. Lisaks loob ta erinevaid enesearengu sündmuseid: meeste väeringid, meeste jooga, meditatsiooniõhtud, teadlikkuse kursused, retriitide loomine ja juhendamine, vabastav tantsimine ja palju muud. Ennast ise nimetab Raivo teadvuse treeneriks ja sisemise väe aktiveerijaks, teadlikkuse ja inspiratsiooni koolitajaks, enesearengu nõustajaks ja ruumihoidjaks.

Seekordse vestluse üheks suurimaks teemaks saab olema spirituaalse impeeriumi loomine, enda väärtustamine. Vastame küsimusele, kuidas liikuda raha teenimisest raha loomiseni ja räägime varjukülgedest, mis meid Raivo enda sõnul igal hetkel sisuliselt tümitavad, kuid kui me vaid suudaksime ennast kokku võtta ja asjale teadlikult läheneda, oleksime võimelised nendest piiravatest ressurssidest vabanema.

Head mõtted podcastist:
“Kui me hakkame jõudma oma teadvusetasandil sellesse kohta, ja mõistma tegelikult, et see, mida ma täna välispidiselt näen, on minu enda looming.”

“Pole õiget ega valet, vaid on kogemus.”

“Spirituaalsus võib ka olla üks väga suur põgenemiskoht.”

“Enda vaimselt üles hype-mine nt afirmatsioonidega ei pruugi töötada, sest meie enda sees on lahendmata asjad, millele me ei julge võib-olla otsagi vaadata.”

“Me loome praeguses hetkes.”

“Raha ei ole mitte midagi muud kui lihtsalt üks hästi võimas vahend loomaks midagi siia ilma läbi iseenda.”

“Küsi iseendalt, kas sa soovid olla oluline ja miks sa soovid olla oluline? Vaata, mis programmid selle taga on. Ja mis on siis kui ma ei olegi oluline? Vot siis avaneb see vägi.”

“Raha on selles mõttes hea mõõteühik, et kui inimene väärtustab seda, mille eest ta maksab, siis ta ju väärtustab ka seda, mida ta saab.”

“Hirm ja valu on see, millest tuleks läbi minna. Me kardame, et äkki läheb hullemaks. Tegelikkus on see, et nende taga on kergus.”

“Me ei pea enda juures mitte midagi muutma. Vastupidi, meil võiks olla julgus avaneda sellele unikaalsuse ja sinna tuleb ka raha taha lõpuks.”

“Raha energia liigub alati eheduse poole.”

“Me anname hinnanguid teistele ja ka iseendale ainult sellepärast, et me ei julge vaadata enda sisse ehk enda sees olevaid tuumasid.”

“Kui ma olen iseendaga kontaktis, sisemises rahus, omas väes, siis see, mida ma läbi enda loon kardinaalselt teine kui ma loon seda läbi hirmude, paanika jne.”

“See, et me peame raha teenima, on väga tugev programm aga see ei vasta tõele.”

“Hingelise valu taga on alati jõud ja vägi.”

“Sina ainuisikuna vastutad kõige selle eest, mida sa täna lood siia.”

“Fakt on see, et kui sina neid enda mustreid täna ära ei lahenda, siis annad sa need edasi oma lastele. Kui aga lahendad, ei tea nemad nendest hävitavatest mustritest mitte midagi.”

“Sinna, kuhu sa enda energia suunad, see kasvab ja seda ma toidan.”

“Meie energia, meie väe pistikupesa on alati siin ehk kohalolus.”

Chris Kala:
www.chriskala.com

Facebook:
www.facebook.com/chriskalapodcast
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised