Viimane Kustutab Tule- Eesti Tervishoiu Jätkusuutlikkus

JAGA:


Eesti tervishoiu käänaku taga terendab ressursikuristik. Rahvastik vananeb ja vajadus arstiabi järele suureneb, samas on juba praegu põud arstidest ja õdedest. Suur hulk meedikutest on eakad ja järelkasv mõnel erialal juba praegu liiga väike. Neid probleeme ei lahenda vaid rahaga, arste ja õdesid ei saa pangakaardiga juurde tekitada. Meie ees on rasked valikud:
– kuidas suurendada teistest riikidest saabuvate ja juurde õpetatavate spetsialistide hulka?
– kuidas jagada ülesanded tervishoius ümber?
– keda aitab tehnoloogia?

Arutelujuht: Kadri Tammepuu, Patsientide Liidu tegevjuht
Osalejad: Kaimar Karu, endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, kolumnist; Ly Rootslane, Proviisorapteekide Liidu juht, proviisor; dr Toomas Kariis, SA Ida-Viru Keskhaigla ülemarst ja juhatuse liige; Anneli Kannus, Õdede Liidu president
Arutelu korraldaja: Eesti Patsientide Liit

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised