Populismi kasv Euroopas – kas demokraatia korrigeerija või vaenlane?

JAGA:


Populismi tõusust Euroopas räägitakse järjest enam, kuid tihtipeale jääb selle tähendus ja olemus segaseks. Käesoleval paneeldiskussioonil arutleme, mida tähendab populism ning selle tõus Euroopas? Kas populism on ainult negatiivse mõjuga või võib ta mõjuda Euroopa ja laiemalt lääne demokraatia probleemidele positiivselt? Kuhu suunas liigub Euroopa? Milline on populismi olukord Eestis? Arutelu toimumist toetab Konrad Adenauer Fond.

Arutelu juht: Tõnis Saarts (Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi võrdleva poliitika dotsent)
Osalejad: Mari-Liis Jakobson (Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi poliitikasotsioloogia dotsent) Ahto Lobjakas (Raadio 2 “Olukorrast riigis” saatejuht, Postimehe kolumnist) Ivo Rull (raamatu “Populismist” autor, kommunikatsiooniekspert)
Korraldaja: Eesti NATO Ühing

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised