Majanduskriis ei ole tasaareng – häkime ökonoomikat!

JAGA:


Arutelu salvestuses esineb äikesetormist põhjustatud katkestusi ning salvestus on lühem kui toimunud arutelu.

Lõputu kasv lõplike ressurssidega planeedil ei ole võimalik. Naftatipu järgses maailmas on aeg hakata ümber mõtestama seda, kuidas me oma elu elame ja mis see hea elu üldse on. Sest kui me seda ei tee, tehakse see meie eest ja hoopis teistsugustele ideaalidele toetudes. Üks peadtõstev alternatiiv on tasaareng (degrowth), mis kätkeb endas majandusmootori läbilaskevõime sihilikku kahandamist, lihtsustusi elukorralduses ja sügavamat suhestumises keskkonnaga. Lähenemise pooldajad taotlevad võrdsemat ühiskonda, tervislikumat elustiili ja terviklikemaid inimsuhteid. Kuidas saaks Eestist esimene riiklik tasaarengu viljeleja, et olla valmis kõikvõimalikeks tulevikustsenaariumiteks? Tuleb lihtsalt tegema hakata! Mini-häkatoni käigus tutvustatakse lühidalt tasaarengu peamisi põhimõtteid ning eri valdkonna ekspertide käe all katsetavad osalejad erinevaid tasaarengu vaimust kantud uudseid lähenemisi kohe ka Arvamusfestivali laiemas kontekstis.

Arutelu juht: Madis Vasser
Osalejad: Liisa Aavik (nullkulu ekspert), Rainer Eidemiller (lokaalne valuuta), Riinu Lepa (uued ettevõtlusmudelid), Madis Vasser (raamistamine)
Korraldaja: Madis Vasser

Arutelu leidis aset 9. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised