Kuidas sünnib saladus?

JAGA:


Levib arusaam, et Eesti riik ja selle ametnikud salastavad dokumente liiga kergekäeliselt. Et lihtsam on mõne vähese või rohkem asjakohase paragrahviga tempel peale lüüa kui see avalikustada. Miks on läbipaistvas ja avatus riigis nii palju saladusi? Kas võiks salastamise aluste kõrval olla ka näiteks mittesalastamise juhend? Arutame konkreetset juhtumite näitel, kas või mismoodi oleks võinud või pidanud dokumentidega ümber käima.

Arutelu juht: Harry Tuul (Riigiprokuratuur)

Osalejad: Äripäeva uuriva toimetuse juht Piret Reiljan, Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Viljar Peep, Riigikontrolör Janar Holm, Advokaadibüroo Triniti partner ja vandeadvokaat Karmen Turk

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised