Kuidas luua Järvamaale kasvupind innovatsiooniks?

JAGA:


Arutelus osalejad: Dr Katri-Liis Lepik (sotsiaalne ettevõtja ja innovatsiooniekspert), Toomas Tammik (Järva vallavanem), Sander Laurson, (tehnoloogiaettevõtja), Daniel Kotsjuba (avalike teenuste disainer), Kaja Piirfeldt (MTÜ Eesti Noortalunikud juht ja maaettevõtluse konsulent)

Arutelujuht: Maiko Kesküla

Arutelu korraldaja: SA Järvamaa

Järvamaa kolm omavalitsust on pannud panused innovatsioonile, koostööle ja haridusele sõlmides kokkuleppe innovatsioonikeskuse käivitamiseks. Aga kuidas luua innovatsiooni kui puuduvad kõrgkoolid, start-up inkubaatorid, arendus – ja teadusüksused ning maakonna haridustase on üks madalamaid Eestis? Samas ollakse keerukate ühiskondlike probleemide ees, mille lahendamine nõuab osapoolte koostööd, uut mõtlemis- ja suhtlustaset ning poliitika kvaliteeti. Kes ja kuidas selliseid protsesse juhiks ja kust tuleb selleks vajalik ressurss? Kuidas kaasata seejuures uut teadmust ja leida nutikaid inimesi?

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised