Koroonakriisi mõju Eesti majandusele – hoop või tõuge?

JAGA:


Keerulise nimega sisemajanduse koguprodukt (SKP) näitab seda, kui palju väärtust riigi elanikud aasta jooksul loovad. Mida suurem on SKP, seda magusamat elu saame endale Eestis lubada. Kuidas mõjutasid aga meie majanduslikku heaolu koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud? Millised tegevusalad kriisis enim kannatasid? Kas Eesti majandusel läks võrreldes muu maailmaga hästi?
Koroonakriisi mõju üle Eesti majandusele arutlevad statistikaameti juhtivanalüütik Robert Müürsepp, kellel on selleks varrukast võtta viimased andmed Eesti majanduse käekäigu kohta, ning Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja, kes täiendab andmeid majandusprognoosidega. Nendega koos heidame pilgu nii möödunule kui ka tulevikku ja kaasame selleks vestlusesse veel ettevõtete esindajatena Sokos Hotel Viru tegevdirektori Sari Sopaneni ning Bolt Foodist rahvusvaheliste suurpartnerite juhi Nikolai Zenevitshi.

Arutelujuht: Harry Tuul, majandusajakirjanik
Osalejad: Robert Müürsepp, Statistikaameti juhtivanalüütik; Kaspar Oja, Eesti Panga ökonomist; Sari Sopanen, Sokos Hotel Viru tegevdirektor; Nikolai Zenevitsh, Bolt Foodi rahvusvaheliste suurpartnerite juht
Arutelu korraldaja: Statistikaamet

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised