Kas neljarealisest maanteest piisab, et Eesti südames ka aastal 2035 veri ringi käiks?

JAGA:


Paide(Järvamaa) on Eestimaa süda, millel on mitmed asukohaeelised: suurteede ristumiskoht, ligipääsetavus, lühikesed vahemaad Eesti eri paikadesse. Küll aga on Kesk-Eesti jäänud omamoodi südames paiknevaks ääremaaks, kust valgub inimesi ja teenuseid rohkem välja kui sisse. Kui ka kohalikel on tahet ja kohal perspektiivi areneda, jääb midagi siiski puudu, et südamaa atraktiivsust tõsta. Kas peagi valmiv neljarealine maantee aitab siia piirkonda elu ja edu tuua (nii, nagu me loodame)? Kas see aitab pidurdada siinse elu hääbumist? Kas arengu päästik on vaid uus maantee? Kas me äkki kasutame seda kui päästerõngast ja jääme liigselt ootama, et võimalused tulevad ise siia? Kuidas olla ise need, kes vere käima võiksid lüüa? Kas Paidel on võimalus haarata südame kui elutähtsa organi roll ka üle-eestiliselt?

Arutelujuht: Priit Värk, Paide linnapea
Osalejad: Jaanus Murakas – E-Piim Tootmine AS juhatuse esimees; Kristiina Herodes – Swedbank kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse osakonna juht; Garri Raagmaa; Jaak Aab (riigihaldhse minister).
Arutelu korraldaja: Paide linn

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised