Kas esindusdemokraatia aeg on läbi: 2035 – Eesti ilma Riigikoguta?

JAGA:


100 aasta eest kogunes iseseisva Eesti esimene rahva valitud esindus – Asutav Kogu. Mis on aga poliitikutest koosneva seadusandliku võimu väärtus kaasaegses Eesti ühiskonnas? Kas Riigikogule on alternatiivi ja kuidas võiks meie parlament areneda, muutuda ja pareneda lähitulevikus? Kas poliitikust Riigikogu liikme aeg on läbi ja seadusandjad võiksid omada ka mõnd “päris” elukutset nagu Islandil? Kuidas saaksime e-Eesti esindusdemokraatia heaks tööle panna? Mis on need põhiväärtused, mis ei tohiks muutuda?

Arutelu juht: Kristi Sobak, Riigikogu Kantselei pressinõunik
Osalejad: Külli Taro, riigiteaduste doktor; Eiki Nestor, seitsmekordne Riigikogu liige; Urmas Jaagant, Postimehe poliitikaajakirjanik
Korraldaja: Riigikogu Kantselei

Arutelu leidis aset 9. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised