Emakakaelavähi Sõeluuring – Võimalus, Mida Peab Kasutama

JAGA:


Eestis haigestub aastas emakakaelavähki ligi 200 naist ning igal aastal sureb selle tõttu peaaegu 70 naist. Samas on varajases staadiumis avastatud emakakaelavähk kergesti ravitav. Eesti on emakakaelavähi esinemissageduselt ja suremuselt Euroopa esimeste hulgas. Aastal 2006 alustati Eestis emakakaelavähi sõeluuringu programmiga, mis ei ole kahjuks tänaseni andnud soovitud tulemust ning sõeluuringutel osalevad vähem kui pooled kutsutud naistest. Kuidas tagada, et ükski naine ei jätaks võimalust kasutamata ning sõeluuringul osalemine saaks loomulikuks osaks naise regulaarsest tervisekontrollist? Et ükski emakakaelavähi diagnoos ei saabuks liiga hilja?

Arutelujuht: Katrin Klein (Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, ämmaemanda õppekava juht)
Osalejad: Made Bambus, esmatasandi osakonna peaspetsialist, Tervisekassa; dr Lee Padrik, Eesti Kolposkoopia Ühingu juhatuse liige; Kadi Lubi, TalTechi e-tervise programmijuht; Vahur Hollo (vähi sõeluuringute registri juht); Kertu Margus (sõeluuringul osaleja)
Arutelu korraldaja: OÜ ScreenMe! koostöös Eesti Haigekassaga

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised