Demograafia ja tööjõud: Eesti 2038

JAGA:


Tähistame sel aastal EV 100. aastast iseseisvust. Viimase inimarengu aruande kohaselt on aga EV200 pidustusteks Eesti rahvaarv 800 000 inimese piirimail. Arutelu keskmes on demograafia ja tööjõud: milliseid inimesi vajab tuleviku tööturg, milline peaks olema meie rahvastikupoliitika, millised on põhjused väljarände taga ning kas ja kuidas saame neid mõjutada oma väärtusruumi kaudu? Millises Eestis elame aastal 2038?

Arutelu juht: Ott Pärna (majandusekspert ja õppejõud)
Osalejad: Tiit Tammaru (linna-ja rahvastikugeograafia professor, Tartu Ülikool), Ülle Matt (Swedbank Eesti AS personalijuht), Triin Vihalemm (kommunikatsiooniuuringute professor, Tartu Ülikool), Gunnar Piho (äriinfotehnoloogia õppekavade juht, Tallinna Tehnikaülikool)
Korraldaja: Swedbank Eesti AS

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised